Money Honey

Losowość gier była możliwa dzięki generatorowi liczb. Pierwszy w historii taki automat nosił nazwę Money Honey. Kolejnym skokiem milowym  w rozwoju automatów była możliwość zastosowania nieznanego wcześniej typu nagrody, a mianowicie jackpotu progresywnego. Wyższe stawki możliwe do wygrania przyciągały coraz większą liczbę graczy. Był popyt – była i podaż. Automaty zaczęły zalewać rynek hazardowy, na całym świecie wyrastały hazardowe potęgi. Pojawiały się też pierwsze kasyna. Jeszcze niedawno w Polsce jednorękiego bandytę można było spotkać dosłownie na każdym kroku – w pubach, zajadach, sklepach czy mini-salonach gier. W 2017 r. weszła ustawa hazardowa, która skutecznie wyparła je jednak z przestrzeni publicznej. Legalnych kasyn w Polsce jest około 40 i zazwyczaj ulokowane są w dużych miastach. Mimo to hazard nie znikł, a przeniósł się do wirtualnej przestrzeni. Internet otworzył nowe możliwości, zarówno przed kasynami, jak i przed graczami. To bez wątpienia nowa era gier hazardowych typu jednoręki bandyta. Znajdzie się je w ofercie dosłownie każdego kasyna, a najczęściej stanowią ponad 90% całej dostępnej oferty. Patrząc na to, że przeciętnie kasyna oferują kilkaset gier w jednym miejscu, jest to naprawdę imponujący wynik. Tylu automatów dostępnych od ręki w jednym miejscu nie znajdzie się w żadnym kasynie na świecie. Tym bardziej, że aby z nich skorzystać nie trzeba nawet wychodzić z domu. Najbardziej popularne są obecnie automaty oferujące jackpot progresywny. To dzięki nim padają rekordowe wygrane, a standardowe wynoszą „tylko” kilka milionów euro… Internetowi bandyci oferują przeważnie wysoką opłacalność, sięgającą nawet 98%. Są one zaawansowanymi komputerami, które stwarzają możliwość wielu układów, wprowadziły mnożniki wygranych, a nawet minigry. Przyciąga już sama szata graficzna, nawet z efektami 3D. Na ekranie gracz zobaczy bohaterów ulubionego filmu, muzyków, wampiry, warsztat samochodowy, piramidy, wikingów… Tak naprawdę wszystko, co tylko może sobie wymyśleć!

Nowoczesne maszyny to skomplikowane automaty, najczęściej 5-bębnowe, ale nie tylko. Na rynku są dostępne nawet… z 9 bębnami!

Aby wygrane były częstsze i wyższe wprowadzono też dodatkowe symbole i funkcje. Należy do nich między innymi dzika karta, która zastępuje brakujący do układu symbol, czy scatter, umożliwiający podwyższenie wygranej bądź uruchamiający bonusy. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *