Maszyny wrzutowe

Obecnie nazwa „jednoręki bandyta” odnosi się do wszystkich maszyn wrzutowych. Zarówno tych klasycznych, jak i nowoczesnych video automatów.

Klasyczne gry opierają się zazwyczaj na 3 lub 5 bębnach. Przeważnie są to proste owocówki. Oferują więc od kilku do kilkunastu symboli, bez kart specjalnych czy dodatkowych funkcji. W najprostszej wersji możliwych jest więc aż 1000 układów do trafienia. Wysokość głównej nagrody jest określona z góry. Gracz musi się liczyć z tym, że nie będzie ona rekordowa, ale może osiągnąć nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych.  Gra na klasycznych maszynach jest łatwa i niewymagająca.

Inaczej niż na video automatach. To zaawansowane technologicznie komputery, z zawiłymi regułami ale też szerokimi możliwościami. Duża ilość wygrywających linii (nawet kilkadziesiąt), często występujące karty specjalne, mnożniki wygranych czy zupełnie niezależne wewnętrzne minigry oferowane w ramach bonusów. Dla wielu graczy największą zaletą tego typu gier jest jednak jackpot progresywny. Pozwala ona na rekordowe wygrane, niedostępne w innych grach hazardowych.

Video automaty opierają się na co najmniej 5 bębnach, chociaż często jest ich więcej. Przy 20 dostępnych symbolach szanse na trafienie zwycięskiego układu byłyby niewysokie,  dlatego wprowadzone zostały dodatkowe. Między innymi dziki symbol, który „udaje” inny, czy scatter rozpoczynający rundę bonusową. Gra w niej nie kosztuje gracza ani grosza, a wygrana, często jeszcze dodatkowo pomnożona, trafia na jego wirtualne konto. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *